Stovykla Azoruose

SUSITIKIME „EUROPOS HAVAJUOSE“ – AZORUOSE!

 

         

Kviečiame į vaizdų-skonių-kvapų stovyklą Azoruose! Jei dar nebuvote šiose Europos Havajais vadinamose Atlanto vandenyno salose, tai esate kviečiami į nepamirštamą patyrimą su stovyklos vedle – keliautoja ir judesio terapijos praktike Indre Šiliauskaite. Ypatingai turėtų suklusti tie, kas save laiko esant aktyviais žygeiviais, smalsiais gamtos mylėtojais, taip pat ši kelionė labai tiks kultūros ir meno žmonėms, biologinės įvairovės fanams, sveikuoliams ir natūralistams, didelių turistų srautų vengiančiams keliautojams. Azoruose bus galimybė iš labai arti pažinti kitokią florą ir fauną bei savo kūno galimybes – tiek žygiuojant po kalnus ir slėnius, tiek stovyklavietėje tyrinėjant save Indrės vedamuose judesio užsiėmimuose.

 

         

           

Įspūdingų patirčių stovykla su 9 dienų programa vyks 2023 m. balandžio pabaigoje. Data bus tikslinta po Naujųjų. Programoje – rytinės sveikatinančios mankštos ir pažintiniai žygiai, edukacijos, degustacijos. Pažinsime dvi iš devynerių vulkaninės kilmės Azorų salų – Terceira ir Sao Jorge, persikelsime iš vienos salos į kitą keltu. 

 

           

Atskridę į Terceiros Lajes oro uostą, apsistosime 3 paroms (pirmas dvi ir paskutinę) svečių namuose Angra do Heroismo mieste ir 5 paroms Calheta miestelyje pietinėje Sao Jorge salos pusėje. Salose važinėsime užsakytu transportu, mūsų laukia 5 fiziškai labai aktyvios dienos su žygiais ir pasivaikščiojimais. Nakvynė: istoriniame UNESCO paveldo Angra do Heroismo mieste (Terceira sala) svečių namuose (2 žv.), Calheta miestelyje (Sao Jorge sala) – kempinge ant jūros kranto su didelėmis terasomis, barbekiu zonomis, aukšto lygio virtuvės šefo maistu.

 

           

1 DIENA – atskrendame, keliaujame į viešbutį, įsikuriame, susipažįstame su vietove ir apsižvalgome senamiestyje. Vvykstame į sūrių gamyklą Queijo Vaquinha Cinco Ribeiras miestelyje – ragausime populiariausių, tik Azoruose gaminamų šviežių, kietų ir puskiečių brandintų sūrių ir kitos vietinės produkcijos. Grįžę apeiname Monte do Brasil kalną iškyšulyje Angra do Heroismo pakraštyje, vakarieniaujame ir ilsimės. Pirmosios dienos programa priklauso nuo skrydžio laiko – kuriuo skrydžiu ir kelintą valandą pasiekiame Lajes oro uostą. Dėl to programa gali koreguotis.

 

         

2 DIENA – po pusryčių pasiimame užkandžius ir vykstame į įspūdingą žygį į kalnus (įspūdingiausia ir sudėtingiausia trasa šioje saloje). Pakeliui grožimės natūralia ir endemine Azorų augalija, vyraujančia sodria žaluma. Prieš žygį užsukame pamatyti stalaktitų-stalagmitų olas ir unikalias lavos išgraužų olas, iš urvų rūkstančius sieros dioksido dūmus. Pietums – piknikas prie ežerėlio arba ant kalno. Grįžus degustacinė vakarienė Angroje. 

 

         

3 DIENA – po pusryčių laisvas laikas, ir apie pietus vykstame į uostą, keliamės keltu į Sao Jorge salą. Atplaukus į Calheta miestelį – vakarienė ir pažintis su kempingo restorano šefu bei savininkais. Sužinosime daugiau apie salą, nesenus istorinius įvykius, apie vietinę virtuvę bei vietinius vynus. Prieš miegą – šokio-judesio kelionė, dėmesingas pasirūpinimas savo kūnu ir jo poreikiais, įtampų pašalinimas ir gilus atsipalaidavimas.

         

4 DIENA – po pusryčių išvyka į Faja dos Vimes – žygis kalnu žemyn, nuo aukščiausio salos kalno, apie 4 valandas – priklausomai nuo žygeivių pajėgumų, tada sustojimas vietinių amatų krautuvėlėje ir kavos namuose, kur tiekiama pačių kavos ūkio šeimininkų užauginta kava. Pasistipriname. Grįžtame į kempingą, poilsis, vakarienė.

 

        

5 DIENA – išvyka į istorinio miesto Velas senamiestį. Pakeliui stabtelime pasigrožėti panoraminiais vaizdais. Pasivaikščiojimas po senamiestį, amatų krautuvėles, apžiūrime bažnyčias, vizitas į Kultūros centrą, muziejų. Pietūs savarankiškai senamiesčio restorane. Išvyka atgal į kempingą, vakare – šokiai arba laisvas laikas.

         

6  DIENA – po pusryčių – žygis per šiaurinę salos pusę, leidžiamės kalnu žemyn ir grožimės vaizdais (trukmė apie 4 val., ramiai), pietaujame geriausiame šiaurinės pusės, Faja da Caldeira gyvenvietės restorane autentiškame lavos akmenų pastate. Pailsėję apžiūrime gyvenvietę, senovinę bažnyčią, pasirinktinai galime tęsti žygį pėsčiomis dar 4-5 km, arba išsinuomoti keturračius ir jais nuvykti iki Faja dos Cubres miestelį arba dar toliau. Vakare grįžtame į kempingą Calhetoje. Vakarienė ir poilsis.
         
7 DIENA – poilsio diena kempinge su aromaterapijos ir vietinių augalų edukacija, kurią praveda kempingo „dūšelė“ – savininkė Cristine. Taip pat turime šokio-judesio užsiėmimą atstatyti žygių ir vaikščiojimo išvargintą kūną. Pietums ir vakarienei – virtuvės šefo siurprizai. 

         

8 DIENA – po pusryčių išvyka keltu į Terceira salą. Pietaujame kelte. Iš uosto keliaujame tiesiai ant ugnikalnio – Serra de Santa Barbara, pasivaikščiojame kraterio viršumi ir pasigrožime panorama: jei pasiseks su oru, galime iš visų pusių pamatyti salą apsuptą vandenyno, čia aukščiausias salos taškas. Paskui dar užsukę į vieną ar dvi panoramines vietas, vykstame maudytis natūraliuose ir dirbtiniuose baseinuose prie Quatro Ribeiras. Vakarieniaujame Angra do Heroismo arba nedidelėje gyvenvietėje Sao Mateus (jaukus žvejų miestelis).

 

       

9 DIENA – po pusryčių – laisvas laikas pasivaikščiojimams, perkame suvenyrus ir lauktuves. Priklausomai nuo skrydžio laiko planuojamės, kiek dar reikia būti saloje. Pietaujame arba vakarieniaujame ir išskrendame.

10 DIENA – kelionė per Europą namo.

 

         

Kaip iš programos aprašymo galima suprasti – šioje kelionėje neteks mėgautis smėlio paplūdimiais ir gulėti po skėčiu. Čia bus daug nepatogumų, vienas kurių didžiausias – Azorų oras yra gana nenuspėjamas, permainingas, ir dažnai vaikštant gali prireikti nuo lietaus apsaugančios striukės, nors oro temperatūra dieną retai atvėsta žemiau +20 laipsnių visus metus. Pakilus į kalną gali tekti palaukti, kol nueis lietaus debesis, kad išvystume tai, dėl ko atvykome – įspūdingą vulkaninės kilmės kalnų grožį. Vaikštant apsiginkluosime kantrybe ir tinkamais rūbais bei avalyne. Su savimi visada turėsime užkandžių ir vandens. Daugiausiai laimės kantriausi ir ištvermingiausi! O atsipalaiduosime prie vakarienės stalo su, kaip Azoruose yra įprasta, šviežiais jūros gėrybių patiekalais. Be mums įprastos žuvies Azoruose mėgaujamasi tunu, kalmarais, kardžuve, aštuonkojais, moliuskais ir kitomis jūros gėrybėmis. Portugalijoje taip pat labai populiarūs jautienos ir kiaulienos patiekalai, restoranuose visada yra variantai patiekalų veganams.

Calheta kempinge pusryčiausime ir vakarieniausime išskirtiniame Sao Jorge salos Portinho Dos Sabores restorane, kur beveik kasdien gaunama šviežių jūros gėrybių iš žvejų, grįžtančių žvejybos, taip pat ūkininkai pristato sezonines daržo gėrybes ir viską, kas tik auga esamu momentu. Restorane gaminami ir veganiški patiekalai: veganiškas burgeris, pupelių troškinys, humusas. Taip pat gana platus salotų pasirinkimas.

ŽYGIŲ STOVYKLA NETIKS ieškantiems komfortiškų atostogų geruose viešbučiuos, kadangi kempinge 5 naktis nakvosime palapinėse visiškai ant vandenyno kranto, klausantis bangų mūšos ošimo ir kartais gana garsių vietinių žuvėdrų. Taip pat tokių atostogų nesirinktų nemėgstantys daug vaikščioti, nemėgstantys kalnų, nemėgstantys iššūkių ir laukinės gamtos. Ši stovykla – pirmas žingsnis į tolimiausių ir paslaptingiausių Europos salų – Azorų –  pažinimą, o sekančioje kelionėje galėsite išbandyti įvairias ekstremalias, kvapą gniaužiančias pramogas, kurių gausu Azoruose!
KAS ĮEINA? Nakvynė, pusryčiai ir vakarienė įskaičiuoti kempinge Sao Jorge saloje, nakvynė ir pusryčiai svečių namuose Terceira saloje. Visas 9 dienas išpildyta programa ir stovyklos vadovės nuoseklus, atidus vedimas jau ištyrinėtais žygtakiais, stebint jūsų savijautą ir sveikatą. Rytinės mankštos ir edukacijos Calheta kempinge. Transportas salose keliaujant į numatytas lokacijas.
PAPILDOMAI REIKĖS: skrydžiams (su vienu persėdimu) į abi puses 300-400 eur iš viso, keltui 2 x 27,50 eur, bilietai į olas 12 eur, išlaidos degustacijoms – 50-100 eur, priklausomai nuo poreikių ir galimybių, keturračių nuoma Sao Jorge saloje – priklausomai nuo nuomos laiko. Pinigų kasdienėms išlaidoms užkandžiams žygiuojant, pietums ir vakarienei restoranuose Terceira saloje. Karšto patiekalo su garnyru kaina Azoruose – 8-20 eur vietinės virtuvės restoranuose.
KELIONIŲ IR SVEIKATOS DRAUDIMAS – būtina kiekvienam stovyklos dalyviui pasirūpinti asmeniškai. Portugalijoje galioja pirminė nemokama pagalba Europos sveikatos kortelės turėtojams.
PROGRAMOS dienų eiliškumas gali keistis priklausomai nuo oro. Jei numatomą žygio dieną Sao Jorge saloje lyja lietus, tai žygį sukeisime su poilsio kempinge diena. Tačiau apie Azorus yra sakoma, kad ten per vieną dieną gali „ištikti“ visi keturi metų laikai – rytą pradėjus su debesėliais ir lietumi, per pietus jau gali kaitinti saulė, o pasikėlus į kalnus valandai „užeina žiema“ – su tirštais krituliais ir vėtra. Po valandos – vėl giedra ir gražu. Tokie yra Azorai.
Rinksime 10-12 dalyvių grupę. Kaina – 980 eur, vietai rezervuoti imamas negrąžinamas 200 eur mokestis, bet, pasikeitus planams ar aplinkybėms, savo vietą galima perleisti kitam dalyviui.

Dėl vietos stovykloje rezervacijos rašykite: info@atlantuslenis.lt (laiško tema – „stovykla Azoruose“)