Šventiškas vakaras šeimoms ir ne tik: senovinės muzikos šeimos ansamblis iš Kauno „Hansanova“

Gruodžio 3 d. 19 val. Tilto g. 2 II aukšte – šventiškas vakaras šeimoms ir ne tik: senovinės muzikos šeimos ansamblis iš Kauno „Hansanova“, su gitaros virtuozu Giedriumi „Jumbo“ Balčiūnu.

2009 metais susikūręs šeimos ansamblis Hansanova, autentiškais senovės instrumentais atlieka instrumentinę ir vokalinę, stilizuotą viduramžių germanų ir keltų muziką, neretai papildydami repertuarą piratiškomis šėlionėmis ant scenos. Šešių asmenų grupės branduolį sudaro Balčiūnų šeima. Grupės lyderiui Giedriui “Jumbo“ mušamaisiais talkina žmona Indrė ir jų dukrelė Saulė. Pučiamaisiais instrumentais, nuo 2015 metų prisijungęs ir Giedriaus tėtis, lūpinės armonikėlės virtuozas Rimantas Balčiūnas. Šeimos ansamblio neišskiriamoji dalis yra ir Giedriaus geriausias draugas nuo mažų dienų – Julius Dosinas, grojantis liutne, bosine gitara, o šeimyniškumo atmosferą palaiko dainuojanti ir perkusija grojanti Juliaus dukrelė Julija.

Ansamblis per savo gyvavimo metus sugrojo apie pusšimtį koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o grupėje įvairiais laikotarpiais iš viso pasikeitė dešimt muzikantų.

Groti senovinę, viduramžių, renesanso, piratiką, keltišką ir germanišką liaudies muziką, įmaišant savų spalvų grupei kilo supratus, jog nori patys patirti tai ką matydavo dar iki grupės sukūrimo lankydamiesi įvairiose viduramžių šventėse. Suprantama, nei šaudyt iš senovinio lanko, nei pinti krepšių, ar žiesti puodų nemokėjo. Tačiau Giedrius, jau gerai pasižymėjęs Lietuvos muzikinėje padangėje iki tol, suprato, jog belieka čiupti kokius nors senovinius instrumentus, siūtis kostiumus ir visa tai pradėti daryti patiems, kadangi tokio stiliaus grupių Lietuvoje tuo metu ir nebuvo.

Net ir dabar, tarp autentiką grojančių grupių ansamblis išsiskiria savo eksperimentavimu ir laisvu mąstymu, bei požiūriu į senovinę muziką ir senovinius instrumentus.

Dažnas, išgirdęs, apie viduramžių muzikos grupę, numoja ranka, sakydamas: ai, ir vėl tie neįdomūs dūdmaišių dūzgimai. Išgirdę, supranta, jog tai tik “saldainio popierėlis”, o iš tikrųjų ansamblis groja šiuolaikinėms klausytojų ausims priimtiną muzikos formą ir tai daro tikrai linksmai sau patiems ir kitiems. Buvo sunku apsiriboti tik XIV, arba XV amžiumi, arba versti save ir kitus groti pakankamai sudėtingas autentiškas melodijas. Todėl, ansamblis save vadina senovinės muzikos grupe, grojančia nuo riteriškų baladžių iki piratiškų polkučių.

Apie ansamblį Hansanova:
https://www.facebook.com/Hansanova
https://youtu.be/NJYxlJep6Jg
https://fb.watch/gq4_IAa5hy/

Padėka muzikantams – 8 eur / asmeniui, 15 eur šeimai. Koncertas vyks salėje palėpėje, sėdėsime jaukiai ant grindų – kviečiame atsinešti pagalvėles!

Būtina registracija!
Registruotis galite el. paštu: renginiai@atlantuslenis.lt (laiško tema – ,,Registracija į Hansanova koncerą“).