Projektas ,,Vyresnio amžiaus anykštėnų sveikatos gerinimo mėnuo“

 

Projektą „Vyresnio amžiaus anykštėnų sveikatos gerinimo mėnuo“ vykdo MB „Atlantų slėnis“. Šiuo projektu siekiama supažindinti dalyvius su praktiškais būdais, kaip keisti savo mąstymą ir įpročius, siekiant pagerinti savo gyvenimo kokybę, o pakeitus mąstymą pritaikyti projekto veiklose išbandytas ir išmoktas metodikas, kaip pagerinti savo fizinę ir psichinę sveikatą.  Visą spalio mėnesį bus nemokamai teikiamos sveikatos gerinimo paslaugos – teoriniai ir praktiniai užsiėmimai.

Užsiėmimai vedami 8 dienas, per savaitę po dvi dienas, ir dienoje jie yra dviejų tipų: po vieną teorinį ir vieną praktinį užsiėmimą.
 
💠Teoriniuose užsiėmimuose vedamos 1,5 val. trukmės paskaitos, kuriose pateikiama informacija sveikos gyvensenos temomis, remiantis naujausia medicinos studijų medžiaga ir pasaulio mokslininkų tyrimų rezultatais. Paskaitų pabaigoje skiriamas laikas klausimams ir diskusijoms.
💠Praktiniai 2 val. trukmės užsiėmimai pravedami naudojant fizinio aktyvumo mankštų (joga, pilates, šokio apšilimo pratimai), menų terapijų (šokio-judesio terapijos, dramos terapijos, muzikos terapijos, dailės terapijos) bei papildomas psichoterapines metodikas, kaip mindfulness – dėmesingo įsisąmonino technika.
Projekto metu paskaitos vedamos šiomis temomis:
🔹 Sveikatos formulė –balansas;
🔹Mityba ilgam ir kokybiškam gyvenimui. Mano kūnas;
🔹Gimęs judėti: aktyvumo svarba gyvenimo kokybei ir sveikatai;
🔹Emocijų higienos reikšmė sveikatai;
🔹Dovana sveikam žmogui – penki pojūčiai;
🔹Gyvybės sąlyga – vanduo ir jo apytaka organizme;
🔹Mūsų kasdieniai įpročiai ir pozityvaus mąstymo svarba;
🔹Ar galima pristabdyti organizmo senėjimo procesą?.
💠Užsiėmimai padės gerinti dalyvių motoriką, koordinaciją, judesių paletę, raumenų tonusą, kraujotaką ir limfotaką, gali sumažinti skausmus, pagerinti miegą, poilsį, gebėjimą komunikuoti apie savo savijautą, nusiraminti, sukaupti ir išlaikyti dėmesį, pajausti gyvenimo kokybę, pagerinti imunitetą, psichologinį stabilumą, sumažinti vaistų ir alkoholio vartojimą. Užsiėmimai padės lėtinių, širdies ir kraujagyslių ligų bei onkologinių ligų prevencijoje.
 
 
 
Projektą dalinai finansuoja Anykščių rajono savivaldybė, įgyvendinant visuomenės sveikatos apsaugos programą.